Sanofi
Facebook Twitter Instagram Youtube

İlham Alın Tolga

Hikaye anlatma tutkusunu asla bırakmayan ve bu tutkuyu bir üst seviyeye çıkarıp meslek haline getiren Tolga kendi hikayesini anlatıyor.

Nasıl yazar oldun?

Hikaye anlatmak benim için küçüklüğümden beri bir tutkuydu. Hatta annemin karşısına geçip saatlerce elimdeki oyuncağın başından geçen hikayeleri anlatıp dururdum. Zaman geçip büyüdükçe hikaye anlatmaz olmuştum, hikayeleri kendime saklıyordum diyebilirim. Üniversitede uluslararası ilişkiler bölümüne girmiştim. Hikayeler de benim zihnimde birikmeye devam ediyordu ama kendime saklıyordum dedim ya, öyle bir kenara not almaya başlamıştım. Mezun olduğumda ise uluslararası alanda ticaret yapan bir firmada işe başlamıştım. Sürekli yüzünü görmediğim, sadece isimlerini bildiğim uluslararası kontaklarımın hikayelerini hayal ediyordum ve hayali karakterler yaratıyordum. 7 yıl boyunca orada çalıştım, şirket çalışanından tut da iş yaptığım herkesin hikayeleri kafamda uçuşuyordu ve ben sürekli bunları bir yerlere not alıyordum. Bir gün fark ettim ki aslında yazmaya başlamışım hatta öyle bir yazmışım ki bunlar bir kitap olmuş aslında. O gün karar aldım ve işimden istifa ettim, kitabımı bastırmalı ve hikayelerimi insanlarla paylaşmalıydım.

Seni neler zorladı?

Öncelikle finansal olarak çok zorlandım. Biriktirdiğim kaynakları gözden geçirip, tüm harcamalarımı en aza indirdim. Maalesef ilk kitabım pek ilgi görmedi. Yaptığım işin temelinde yaratıcılık vardı o yüzden üretmeye devam etmem gerektiğini biliyordum. Daha fazla yazmaya başladım, daha fazla hikaye hayal etmeye başladım. Hikayelerimi kısa öyküler halinde yayımlıyordum ve zaman gittikçe kısa öyküler daha çok ilgi görmeye başladı. Umutsuzluğa hiç kapılmadım ve yazmaya devam ettim.

Bu süreçte ilham kaynağın neydi?

Yazarken ne kadar mutlu bir insan olduğumu fark ettim. Hatta çocukluğuma geri dönüyor gibiydim. Bundan daha büyük bir motivasyon kaynağı olamaz diye düşünüyorum.

Vereceğin tek bir tavsiye olsa ne olurdu?

Kararlı olun, asla hayallerinizden vazgeçmeyin.

Hedeflerine ulaşana kadar asla pes etme.

Hikayeniz için teşekkürler!

Hikayen başarıyla kaydedilmiştir, bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz.

Teşekkürler
Pharmaton® Ekibi

Anasayfaya dön
HİKAYENİZİ ANLATIN

Aşağidaki formu doldurun ve Pharmaton® ekibine iletin

Bize kendinizi anlatın.

Bu hikayeyi göndererek içeriğinin adapte edilip Pharmaton® internet sitesinde yayınlanamsını onaylıyorum.
ZORUNLU ALAN