Sanofi
Facebook Twitter Instagram Youtube

Sık Sorulan Sorular

Pharmaton, günlük vitamin ve mineral ihtiyacınızı karşılamaya destek olabilecek, ayrıca Ginseng G115® içeren multivitamin ve mineral içeren gıda takviyesidir. Pharmaton kapsül, zihinsel ve fiziksel performansı arttırmaya yardımcı olur.
Pharmaton kapsül, erişkin ve yetişkinlerin kullanımı için uygundur, 18 yaş altı için, sürekli danıştığınız bir hekimin tavsiyesi ve/veya gözetimi ile kullanılması önerilmektedir.
Hekim tarafından başka bir şekilde önerilmedikçe, kullanım şekli her gün (tercihen sabah ve tok karnına) bir adet kapsül şeklindedir.
Pharmaton Ginseng G115 içeren formülü, klinik çalışmalarla etkinliği kanıtlanmış bir üründür. Diğer bir deyişle, klinik araştırmalar, Pharmaton kapsül ile yapılmıştır ve sonuçlar, vitaminlerin tek tek etkisini değil, formülasyonun oluşturduğu tüm etkileri göstermiştir. Bu açıdan da kendi ürünüyle yapılmış klinik çalışması bulunan özgün bir multivitamindir.
Ginseng, Panax ginseng (L.) olarak belirtilen bitkinin köklerinden elde edilen tıbbi açıdan değerli bir içeriktir. Medikal açıdan ilk kullanımı 5000 yıl öncesine dayanan Ginseng, Çin geleneksel tıbbında yıllardır kullanılmaktadır. En çok kullanılan ve tıbbi açıdan değerli bulunan türü Panax ginseng’dir; uzak doğuda (genellikle Çin ve Kore’de) geniş çapta kullanılmaktadır. Ginseng, içerisindeki maddeler sayesinde, fiziksel ve zihinsel performansı arttırmaya yardımcı olur.
Ginseng G115, Panax ginseng (L.) türünün içeriğinde bulunan ve fayda gösteren kısımlarının yoğunlaştırılmış halinin özel tekniklerle oluşturulmasıyla elde edilmiştir. Pharmaton'un içeriğinde bulunan Ginseng G115, patentli ve standardize edilmiştir. Yani her kapsülde aynı miktar Ginseng G115 özütü bulunmasını garantiler. Böylece her gün aynı miktarı kullanıcıya garantilemesiyle, Pharmaton’un yüksek kalitede bir içerik sunmasını sağlar. Pharmaton’un Ginseng G115 içeriği ile etkinliği, 30’un üzerinde yapılan klinik çalışmalarda kanıtlanmıştır.
Pharmaton kapsül içerisinde bulunan ginsengin, kesinlikle bir doping maddesi olmadığı bildirilmiştir. Ürünlerimiz, profesyonel sporcular tarafından güvenle kullanılabilir. Doping listeleri yıllık olarak güncellendiğinden, mevcut bilgiler için firmamıza ulaşılmasını tavsiye ederiz.
Pharmaton 50 plus kapsül, 50 yaş üzeri için özel formülize edilmiş, Omega-3 yağ asitleri içeren günlük vitamin ve mineral ihtiyacınızı karşılamaya destek olan gıda takviyesidir.
Pharmaton 50 Plus, 50 yaş ve üzeri tüm bireylerin ihtiyaçlarına özel tasarlanmış bir üründür. Bu özelliği ile Pharmaton 50 Plus, Omega-3 içeriğinin yanısıra multivitamin, mineraller içermektedir.
Pharmaton 50 Plus, içeriği gereği 50 yaş üzeri bireyler için tasarlanmıştır fakat bu yaş grubu dışındakiler ve multivitamin, mineral desteği ile birlikte Omega-3 yağ asitleri kullanmak isteyenler de Pharmaton 50 Plus kapsülü hekimlerine danışarak tercih edebilirler.
Pharmaton kapsül ile yapılan klinik araştırmaya göre, Pharmaton kapsülün kilo değişimine neden olmadığını kanıtlanmıştır. (Garay Lillo, 1998)
Pharmaton kapsül içerisinde gluten bulunmamaktadır ve çölyak hastaları için kullanımı uygundur.
Evet, Pharmaton kapsül 18 yaş üzerinde sınav ve spor müsabakaları dönemlerinde hekime danışarak kullanılabilir.
Pharmaton’u hamilelik ve emzirme döneminde önermiyoruz. Emzirme döneminiz sona erdikten sonra, hekiminizin de tavsiyesiyle tekrar başlayabilirsiniz.
Pharmaton kapsül, şeker içermemektedir.
Pharmaton efervesan formu ise tablet başına 0,76 mg şeker içermektedir.
Pharmaton 50 plus kapsül, şeker içermemektedir.
Pharmaton İsviçre’de üretilmektedir.
Pharmaton, 100’den fazla ülkede bulunmakta ve güvenle kullanılmaktadır.
Pharmaton kapsülde kullanılan jelatin sığır kaynaklıdır, Pharmaton kapsülde sadece kalite testleri yapılmış ve onaylanmış jelatin kullanılmaktadır.
Hikayeniz için teşekkürler!

Hikayen başarıyla kaydedilmiştir, bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz.

Teşekkürler
Pharmaton® Ekibi

Anasayfaya dön
HİKAYENİZİ ANLATIN

Aşağidaki formu doldurun ve Pharmaton® ekibine iletin

Bize kendinizi anlatın.

Bu hikayeyi göndererek içeriğinin adapte edilip Pharmaton® internet sitesinde yayınlanamsını onaylıyorum.
ZORUNLU ALAN